Onderhoud Herebrug en nieuw asfalt tussen Herebrug en Herestraat
Van zondag 13 juli tot en met vrijdag 25 juli werken we aan de Herebrug. We vervangen de slijtlaag en doen onderhoud aan de brug. Tegelijkertijd vernieuwen we het asfalt tussen de Herebrug en de Herestraat. Dit gebeurt van zondag 13 juli tot en met woensdag 15 juli. Vanaf donderdag 16 juli zijn de Herestraat en het Hereplein weer open. Maar let op: de Herebrug blijft gesloten voor alle verkeer tot en met 25 juli.
Verkeer wordt omgeleid via de Oosterbrug en de Emmabrug. Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de H.N. Werkmanbrug bij het Groninger Museum. Schepen die onder de brug door kunnen zonder dat deze omhoog hoeft, mogen gewoon doorvaren. De brugbediening voor grotere schepen vindt op aangepaste tijden plaats. De omleidingen worden met borden aangegeven.
Stationsweg blijft deze periode gesloten voor auto’s
Het Openbaar vervoer volgt vanwege de sluiting van de Herebrug aangepaste routes. Daarom blijft de Stationsweg, die toch al gesloten was vanwege Operatie Groningen Spoorzone, ook deze periode nog dicht voor autoverkeer.
Vanaf zaterdag 26 juli is de Herebrug weer helemaal open. Dan kan de brug ook weer omhoog voor alle passerende schepen. Ook kan al het verkeer dan weer gebruik maken van de Stationsweg.